Nowy numer 3/2019 Archiwum

Buda dla psiaka

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy w Baranowie Sandomierskim i Gorzycach wspomogli przytulisko dla psów prowadzone przez tarnobrzeskie „Chrońmy Zwierzęta”.

W ramach akcji „Terapia nie byle jaka – buda dla psiaka”, zainicjowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, uczestnicy wspomnianych placówek wykonali cztery budy dla podopiecznych stowarzyszenia. Celem przedsięwzięcia było ukazanie możliwości i zdolności osób niepełnosprawnych, rozbudzanych i rozwijanych dzięki specjalistycznej terapii zajęciowej prowadzonej przez WTZ i ŚDS. Organizatorom akcji zależało również na zmianie postrzegania niepełnosprawnych. Chcieli pokazać, że są to osoby, które otrzymując pomoc od innych, same potrafią pomagać.

Podsumowanie akcji i przekazanie bud dla bezdomnych psów przebywających w schronisku w Machowie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego. Uczestnicy WTZ i ŚDS z Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc przekazali Agnieszce Wilamowskiej, prezes Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”, cztery zbudowane przez siebie psie domki. Na uroczystości obecni byli także Ewa Kędzierska, kierownik PCPR, oraz Paweł Bartoszek, starostwa powiatu tarnobrzeskiego.  

- Cieszą mnie takie inicjatywy, a jeszcze bardziej to, że mogę nad nimi sprawować patronat. To dla mnie nowe i cenne doświadczenie. Wszystkie takie inicjatywy spotykają się z przychylnością urzędników i społeczeństwa. To nie tylko organizacja czasu osobom niepełnosprawnym. To także wykorzystanie czasu w wymierny sposób i pomoc innym. W tym przypadku pomogliście psom z tarnobrzeskiego schroniska. Gratuluję serdecznie - powiedział Paweł Bartoszek.

W ramach podziękowania osoby, które pracowały przy budowie bud, otrzymały dyplomy z podziękowaniami i pamiątkowe grawertony.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy