Nowy numer 8/2019 Archiwum

Rekordowa liczba

Blisko 160 wykonawców zaprezentowało się podczas XXII Niżańskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Najpierw młodzi artyści wystąpili w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Tam jury wyłoniło laureatów przeglądu, którzy pokazali się publiczności w sanktuarium św. Józefa. A zostali nimi zespół „Janki” z Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie, Alicja Pająk i Magdalena Kak z parafii św. Józefa w Nisku, Dominika Sieczka z Katolickiego Dom Kultury „Arka” w Racławicach oraz Zuzanna Dąbek i Andżelika Guściora z parafii św. Józefa w Nisku.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem niżańskiego przeglądu był ks. Mariusz Wieleba, dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży, wraz z oazą - Ruchem Światło-Życie przy parafii św. Józefa w Nisku.

- Głównym celem Niżańskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek było podkreślenie podniosłości i tradycji świąt Bożego Narodzenia. Śpiew kolęd jest wyrazem naszej wdzięczność za Boży dar i cud Wcielenia Syna Bożego. Niezwykły klimat kolędowania i wzruszenie dało się zauważyć na widowni wśród licznie obecnych widzów. Na uwagę zasługuje nie tylko znacząca liczba uczestników, ale przede wszystkim wysoki poziom wokalny i artystyczny - powiedział ks. Mariusz Wieleba.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL