Nowy numer 42/2018 Archiwum

Sandomierskie owoce w sejmie

Sandomierskie jabłka trafiły na agrarną wystawę do sejmowego holu głównego. Lokalni producenci promują także naturalny sok jabłkowy i szarlotkę.

Wystawę, które ma na celu pokazanie wysokiej jakości produktów polskich sadowników oraz wysokich walorów smakowych lokalnych owoców zorganizowała grupa producencka "Owoc Sandomierski" z Bilczy w gminie Obrazów. Parlamentarzyści w przerwach w obradach mogą spróbować kilku gatunków jabłek oraz produkowanego w sandomierskich wytwórniach naturalnego soku jabłkowego oraz szarlotki.

Pomysłodawcą wystawy jest świętokrzyski poseł Lucjan Pietrzczyk.

Wystawa ma zadanie promocję polskich owoców oraz zwrócenie uwagi parlamentarzystów na trudną sytuację sadowników związaną z trwającym rosyjskim embargiem na polskie warzywa i owoce. Na wystawie jest prezentowanych dziewięć odmian jabłek. Posłowie będą mogli gustować w sandomierskim jabłku do piątku, kiedy wystawa zostanie zamknięta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy