Nowy numer 04/2020 Archiwum

Sprofanowano Najświętszy Sakrament

W parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej włamano się do kościoła i sprofanowano Najświętszy Sakrament. Apel bp. Krzysztofa Nitkiewicza o ekspiację za dokonaną zniewagę.

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Z wielkim smutkiem pragniemy podzielić się z Wami wiadomością o znieważeniu Najświętszego Sakramentu, jakie miało miejsce 13 stycznia 2015 r. w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fakt ten połączony z włamaniem i kradzieżą dotyka głęboko nas wszystkich. Nie ma bowiem większej świętości niż Eucharystia – prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa.

Dlatego podejmijmy wspólnie pokutę i modlitwę przebłagalną za zniewagę Najświętszego Sakramentu. Niech po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę 18 stycznia zostaną odśpiewane przed Najświętszym Sakramentem suplikacje.

Prosimy jednocześnie księży, osoby zakonne i świeckich, aby świadomi swojej odpowiedzialności w Kościele, uczynili wszystko, aby zapobiec w przyszłości sytuacjom, w których Eucharystia mogłaby zostać ponownie znieważona.

Należy także pamiętać, iż „kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje”, zaciąga przez samo popełnienie wspomnianego czynu karę ekskomuniki. Zwolnienie z niej zastrzeżone jest Stolicy Apostolskiej (KPK, kan. 1367).

W duchu jedności i miłości ze wszystkim Diecezjanami

+ Krzysztof Nitkiewicz

+ Edward Frankowski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama