Nowy numer 46/2018 Archiwum

Żywa lekcja

"Zapiski oficera Armii Czerwonej" - to monodram wystawiony na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.

Z gościnnymi występami przyjechał Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa. Reżyserował Sławomir Gaudyna, a w roli tytułowego bohatera wcielił się Marek Kępiński. Na scenie było "i straszno, i śmieszno”, a wybuchy śmiechu na sali przeplatały się z niedowierzaniem i smutną w gruncie rzeczy refleksją nad wyczynami radzieckich "wyzwolicieli”.

Był to spektakl dla różnych pokoleń. Osobom starszym przypomniał tamte tragiczne wydarzenia, a dla młodych był żywą lekcja historii i zarazem przestrogą przed totalitarnym zniewoleniem i manipulacjami wszelkiej propagandy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy