Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wojna na fotografii

Wstań, Polsko moja to fotograficzna wystawa, którą można oglądać przed Biblioteką Międzyuczelnianą w Stalowej Woli.

- Dzieje I wojny światowej są pokazane w sposób niestandardowy. Przedstawiamy przede wszystkim jej uczestników wywodzących się z regionu dolnosańskiego, ale także intensywne działania militarne prowadzone na linii rzeki San oraz ich tragiczne następstwa. Narratorami tej historii są żołnierze, tzw. zwykli ludzi, dziennikarze, malarze i poeci - powiedziała kurator wystawy Aneta Garanty z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Po raz pierwszy zaprezentowano także dorobek fotograficzny Ryszarda Poisla, nadleśniczego w Groblach (powiat niżański), który na setkach szklanych klisz uwiecznił wojenne zniszczenia i życie mieszkańców w okolicach Rudnika, Grobel, Łętowni i Jeżowego.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy