Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziękczynienie za rok

W wielu świątyniach wierni wraz z duszpasterzami gromadzili się w ostatni wieczór mijającego 2014 roku, aby dziękować za dobro, którego doświadczali od Boga. Sandomierzanie modlili się w kościele Ducha Świętego.

W kościele rektoralnym pw. Ducha Świętego w Sandomierzu nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpoczęło wspólną modlitwę wieńczącą mijający rok.

Podczas wspólnej Eucharystii, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z kapłanami ze wspólnoty seminaryjnej oraz instytucji kurialnych podczas homilii biskup podkreślił, że rozpoczynający się Nowy Rok niesie każdemu szansę, aby zbliżyć się jeszcze bardziej do Boga poprzez czynione dobro.

- Spoglądając na mijający rok, dokonujemy jego oceny. „Lukrowane podsumowania” na pokaz przeplatają się z przeżywanym w ukryciu niedosytem, a może zawodem, gdyż oczekiwaliśmy więcej, niektórych planów nie udało się zrealizować, a w pewnych przestrzeniach życia cofnęliśmy się wstecz. Bez względu na to, na granicy starego i nowego roku, odczuwamy przemijanie czasu i to, że Bóg jest jego jedynym Panem. „Jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień (2 P 3, 8)”. Złączmy więc nasze losy jeszcze ściślej z Bogiem. On w osobie Jezusa Chrystusa zamieszkał pośród nas i stale nam towarzyszy. Jeżeli to uczynimy, nowy rok będzie udany, będzie czasem radości dla nas i dla innych – mówił bp K. Nitkiewicz. Pod koniec liturgii odśpiewano hymn „Ciebie Boga wychwalamy” uwielbiając i dziękując Bogu za mijający rok.

Na zakończenie wspólnej modlitwy rektor kościoła ks. Bogusław Pitucha złożył ordynariuszowi i zgromadzonym wiernym noworoczne życzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama