Wystawa prezentuje ryciny dawnych mistrzów XVII i XVIII wieku, wykonane w różnych technikach graficznych: staloryty, miedzioryty i akwaforty, według obrazów malarzy włoskich.
Muzeum Diecezjalne zaprasza na wystawę rycin ilustrujących Wcielenia Syna Bożego. Ekspozycja prezentuje dzieła dawnych mistrzów XVII i XVIII wieku. Pokazane są również przykłady drzeworytów polskich: prace Stanisława Ostoi Chrostowskiego - "Ucieczka do Egiptu" (1931), "Matka Boża z Dzieciątkiem" (1931), "Zima" oraz Marii Dunin Piotrowskiej "Matka Boża z Dzieciątkiem" (1926).
Muzeum ma w zbiorach dużą kolekcję rycin dawnych mistrzów. Na uwagę zasługuje zespół portretów królewskich i osobistości, ryciny o tematyce religijnej, ryciny ilustrujące wydarzenia z historii Polski oraz ukazujące miejscowości polskie i zagraniczne. Historia powstania tego zbioru związana jest z ks. Janem Wiśniewskim (1876-1943), wybitnym zbieraczem pamiątek ojczystych, którego prywatne zbiory dały podstawę do utworzenia Muzeum Diecezjalnego i określiły jego ramy tematyczne. Część rycin pochodzi również z kolekcji ks. Józefa Rokosznego (1870-1931) oraz bp. Stanisława Sygneta (1924-1985). Cały zbiór rycin przekazano do muzeum w 1986 r.