Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świętymi bądźcie

Niezwykłe i całkiem proste drogi do świętości w tekstach duchowych mistrzów i bliskich nam świętych zaprezentowali w tekstach wybranych członkowie KIK i sandomierscy alumni.

Po raz 15. członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej Forum Sandomierz, alumni, siostry zakonne i mieszkańcy Królewskiego Miasta zgromadzili się w budynku sandomierskiego seminarium na dorocznych zamyśleniach. Organizatorem tego wydarzenia kulturalnego byli ks. Wiesław Wilk, wieloletni opiekun wspomnianego klubu, oraz Grażyna Milarska.

W nawiązaniu do przeżywanej w tym roku kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II tematem przewodnim medytacji były słowa: „Świętymi bądźcie”. W programie ukazane zostały sylwetki dwóch wielkich papieży, z podkreśleniem ich dobroci i poczucia humoru. Uczestnicy mogli poznać również życiorysy tak wielkich świętych jak Hieronim, Tomasz z Akwinu czy Franciszek od strony ich zwyczajnego, pozbawionego patosu życia. Nie zabrakło także elementów związanych z lokalnymi świętymi, choćby z bł. Wincentym Kadłubkiem czy bł. Antonim Rewerą. Była też mowa o powszechnym powołaniu do świętości, do której wezwany jest każdy człowiek. Głęboko refleksyjne teksty wraz z żartobliwymi anegdotami prezentowane przez członków KIK i alumnów przeplatane były śpiewem przygotowanym przez klerycką scholę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama