Nowy numer 2/2021 Archiwum

Misterium i akademia

Bożonarodzeniowe misterium pt. "Pomaluśku, Józefie, pomaluśku proszę..." odbyło się w Gimnazjum nr 1 w Nisku.

Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała s. Elżbieta Sienkiel. Chór poprowadził Henryk Rzucidło, a o oprawę plastyczną zadbała Elżbieta Wnuk. Starannie i efektownie przygotowane uroczystości szkolne są tradycją tego gimnazjum.

− Chór szkolny, który tworzy oprawę muzyczną każdej uroczystości, liczy prawie 80 osób (czyli ponad połowę wszystkich uczniów w szkole). Szczególnie piękne są uroczystości związane z Dniem Patrona – kard. Stefana Wyszyńskiego, które zawsze odbywają się w sanktuarium św. Józefa w Nisku. Rozpoczynają się Mszą św. w intencji wszystkich członków społeczności szkolnej, a po jej zakończeniu na stopniach ołtarza ustawiają się chórzyści – mówi dyrektor szkoły Renata Partyka.

W tym roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Nisku równie uroczyście uczcili także 13. rocznicę nadania szkole imienia kard. Wyszyńskiego. Koncert nosił wymowny tytuł "O tym, który świat uczynił piękniejszym". Twórcy akademii każdym wypowiedzianym słowem i każdą piosenką oddawali hołd patronowi, który swoim życiem i głoszonym słowem Bożym zawsze dawał Polakom drogowskazy prowadzące do lepszego życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama