Nowy numer 3/2021 Archiwum

Intelektualna rozrywka

Reprezentacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zajęła 5. miejsce w I edycji konkursu "Co? Gdzie? Kiedy?".

Drużyna wystąpiła w składzie: Piotr Buława, Patryk  Dul, Tomasz Kot, Paweł Miękina, Paweł Prawica i Dariusz Wołoszyn (klasa IVd). Konkurs odbył się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczestnicy – 18 klas patronackich WSIiZ -  walczyli o cenne narody, w tym stypendium w wysokości 100 proc.  oraz 50 proc. czesnego przez pierwszy semestr nauki, weekendowe warsztaty edukacyjne w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej z zakwaterowaniem i wyżywieniem.

– Chodziło o popularyzację rozgrywek intelektualnych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprawdzenie umiejętności współpracy, pracy w grupie, logicznego myślenia i kojarzenia wiedzy z różnych dziedzin – powiedziała Alicja Świder, opiekun grupy z Niska.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje, w których za poprawnie udzielone odpowiedzi na postawione pytanie drużyna otrzymuje punkty. Do drugiego, finałowego, przeszło 6 najlepszych drużyn z pierwszego etapu. Uczestnicy w ciągu 60 sekund musieli udzielić odpowiedzi na różnorodne tematycznie pytania. Drużyna RCEZ zakwalifikowała się do finału, w którym po dogrywce zajęła 5. miejsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama