Nowy numer 4/2021 Archiwum

Świąteczny turniej

Gimnazjaliści z Cholewianej Góry, trenowani przez Wojciecha Łatę, wygrali piłkarski turniej w Zespole Szkół w Jeżowem.

Turniej odbył się on w ramach projektu „Sport jest dobry na wszystko”, a zorganizował go Uczniowski Klub Sportowy Centrum Jeżowe. Imprezę wspomogło finansowo Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Do turnieju zgłosiło się 5 reprezentacji ze szkół gimnazjalnych w Jacie, Jeżowem, Cholewianej Górze, Starym Narcie i Groblach, które przybyły wraz z opiekunami. Kolejne mecze zadecydowały o zwycięstwie w turnieju drużyny z Cholewianej Góry. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się o drugie miejsce - po remisie 1:1 w meczu Jeżowego z Groblami ostatecznie wywalczyła je ta pierwsza drużyna, która skuteczniej egzekwowała rzuty karne. Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary.  Statuetki trafiły także do najlepszych piłkarzy – bramkarza, strzelca, najwszechstronniejszego gracza. Większość z tych laurów przypadła zawodnikom zwycięskiej drużyny z Cholewianej Góry.

Najlepsi zostali uhonorowani nie tylko przez dyrektora Zespołu Szkół w Jeżowem Stanisława Haducha, ale przede wszystkim przez przedstawicieli nowych władz powiatowych. Wręczał je bowiem sam starosta niżański Robert Bednarz oraz członek Zarządu Powiatu Karol Wołoszyn. Niezwykle miłą niespodzianką była wizyta znakomitego bramkarza Stali Stalowa Wola Tomasza Wietechy, który został właśnie nominowany do tytułu Bramkarza 2014 roku w II lidze. Pan Tomasz nie tylko uczestniczył we wręczaniu nagród najlepszym, ale sam stanął na bramce, a zawodnicy uczestniczący w turnieju mogli zmierzyć się z cenionym goalkeeperem, próbując go pokonać z rzutu karnego. Także w tej rywalizacji dla najlepszego strzelca została przeznaczona nagroda.

Dla uczestników turnieju przewidziano nie tylko posiłek i napoje, ale także przedświąteczną niespodziankę. Uczniowie, którzy wcielili się w rolę św. Mikołaja i jego świty, przygotowali prezenty dla każdego uczestnika rywalizacji konkursowej. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama