Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modlitewny start!

Hasłem tegorocznego cyklu przygotowań są słowa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. 19 grudnia w 27 parafiach w diecezji o 19.00 rozpocznie się Czuwanie Modlitewne. Znajdź najbliższe miejsce i dołącz do wspólnej modlitwy!

Czuwania modlitewne to jeden z elementów przygotowań do Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Krakowie w 2016 r. Nasza diecezja już od grudnia 2014r. będzie wpisywać się w te duchowe przygotowania. Jak?

- W każdy trzeci piątek miesiąca w 27 parafiach diecezji o 19.00 różne wspólnoty poprowadzą Czuwanie Modlitewne. Chcemy, aby ten czas był przestrzenią spotkania różnych ludzi, tak starszych jak i młodszych. Ufamy, że te spotkania rozpalą w młodych chęć żywego włączenia się w przygotowania ŚDM, potem przyjęcia pielgrzymów w 2016r. do swoich domów, wzięcia udziału w spotkaniu młodych w Krakowie, a w dalekosiężnej perspektywie będą zaczątkiem grup formacyjnych w parafiach bądź wzmocnieniem tych, które już istnieją - tłumaczy Olga Surma z Komitetu przygotowań ŚDM.

Tegoroczny rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży będziemy się odbywał pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

- Pomysł organizowania takich spotkań w kilkunastu miejscach w ten sam dzień i o tej samej godzinie ma na celu pokazanie, że przygotowywane wydarzenie ŚDM jest naszym wspólnym dziełem. Stąd warto, jeśli w danej parafii takie spotkania nie są organizowane, znaleźć najbliższe sobie miejsce, gdzie Czuwanie będzie się odbywało i dołączyć do wspólnej modlitwy - zachęca O. Surma.

Czuwania Modlitewne będą także okazją do zapoznania się z ideą Światowych Dni Młodzieży. - Niech nikogo z nas nie zabraknie! -dodaje.

W naszej diecezji w najbliższy piątek, 19 grudnia odbędę się Czuwania Modlitewne w następujących kościołach: Gawłuszowice, Skopanie, Wola Baranowska, Gorzyce, Janów Lubelski -  Św. Jadwigi Królowej, Janów Lubelski - św. Jana Chrzciciela, Klimontów, Osiek, Modliborzyce, Nisko Św. Jana Chrzciciela, Iwaniska, Ostrowiec Świętokrzyski – Miłosierdzia Bożego, Ćmielów, Połaniec Św. Marcina, Pysznica, Raniżów, Jeżowe, Sandomierz – Katedra, Stalowa Wola MB Królowej Polski, Staszów św. Barbary, Szewna, Łagów, Nowa Dęba Podwyższenia Krzyża, Tarnobrzeg św. Barbary, Zarzecze, Lipa, Dwikozy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama