Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bratu na Ukrainie

Zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy przeprowadzono w diecezji sandomierskiej.

Wszystkie zebrane przybory zostały przekazane do archidiecezji lwowskiej. W akcję pomocy dzieciom na Ukrainie zaangażowane były prawie wszystkie szkoły i parafie z diecezji. Za pośrednictwem kapłanów i sióstr zakonnych pracujących na Ukrainie trafiły one do najbardziej potrzebujących pomocy wspólnot. Okazją do ich przekazania była wizyta bp. Edwarda Frankowskiego, głoszącego rekolekcje dla księży z archidiecezji lwowskiej.

– W imieniu Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, Dzieł Misyjnych i kół Caritas składam gorące „Bóg zapłać” wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji „Przybory szkolne bratu na Ukrainie”. Wyrażam wdzięczność za okazane serce i pomoc dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Jest to niezwykle budujący fakt, że w obecnych, trudnych czasach są ludzie uwrażliwieni na potrzeby drugiego człowieka, dla których największą zapłatą jest uśmiech na twarzy obdarowanych – powiedział ks. Daniel Korociński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma