Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kartka dla dziadka

Około 60 osób wzięło udział w warsztatach kreatywnego tworzenia kartek świątecznych w MBP w Stalowej Woli.

Ich efekt to prawie 500 niepowtarzalnych kartek czy ozdób na świąteczne prezenty. – Całe rodziny samodzielnie wykonywały świąteczne kartki pod okiem plastyka. Byli seniorzy, były dzieci z rodzicami. Pracowano wspólnie i w serdecznej atmosferze. Biblioteka zapewniła wszystkie materiały potrzebne do wykonania kartek – powiedziała Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej. Powstały ciekawe dzieła, a kartki zdobiono w oryginalny sposób: wklejano na przykład choinki wykonane z gałązek iglaków czy z kredkowych obierek, tworzono aniołki z papieru i sznurka czy wycinano szopki ze specjalnego szablonu. – Zrobiłam 8 kartek, które wyślę do dziadków i rodziny – chwaliła się Marysia, uczennica III klasy.

Każdy z uczestników dostał na zakończenie słodki upominek. Wydarzenie było odpowiedzią biblioteki na życzenie czytelników, którzy po zorganizowanych w październiku rodzinnych zajęciach tworzenia zakładek prosili, aby zorganizować kolejne, przed Bożym Narodzeniem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma