Nowy numer 4/2021 Archiwum

Tak, pomagam!

Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza do wzięcia udziału w VII Zbiórce Żywności. Odbędzie się ona 12 i 13 grudnia w wybranych sklepach w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Gorzycach.

Akcja odbędzie się pod hasłem „Tak, pomagam!”. W jej trakcie zbierana będzie żywność z długim terminem ważności i łatwa do przechowywania (np. mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze).

Wolontariusze Caritas w odpowiednich strojach i z identyfikatorami będą czekać w wybranych sklepach Sandomierza, Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Gorzyc 12 grudnia (piątek) od 16.00 do 19.00 i 13 grudnia (sobota) od 10.00 do 14.00.

Jedzenie będzie można przekazać do odpowiednio oznakowanych koszy. - Żywność zebrana w czasie zbiórki zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek bożonarodzeniowych dla najuboższych rodzin z diecezji sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej. Do każdej paczki będą dołączone chleb, wędlina oraz mała świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przewidujemy, że w tym roku o taką pomoc poprosi ok. 200 rodzin - mówi ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama