Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Światowa jakość

80-rzędowy tomograf Aquilion Prime firmy Toshiba trafi do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

A konkretnie do Pracowni Diagnostyki Obrazowej.

 Urządzenie kosztuje ponad 3,2 mln zł, ale w zamian gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazu, przy zachowaniu minimalnej dawki promieniowania dla pacjenta.

Jednocześnie dzięki zaawansowanej technologii, tomograf pozwala na szybkie postawienie diagnozy. 

- W zestawie z tomografem, producent zapewni także automatyczny wstrzykiwacz kontrastu do badań tomografii komputerowej. Wykonawca zobowiązał się także do obsługi gwarancyjnej, instalacji urządzenia, szkolenia personelu, dostosowania istniejącej instalacji elektrycznej, teletechnicznej oraz wykonania innych, niezbędnych prac do prawidłowego zamontowania, uruchomienia i użytkowania urządzenia - powiedział Philipp Zalewski – główny specjalista ds. komunikacji społecznej szpitala.

 Zakup tak nowoczesnej aparatury był możliwy w dużym stopniu dzięki dofinansowaniu w wysokości 2,4 mln zł, jakie szpital pozyskał z Ministerstwa Zdrowia w ramach realizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Resztę dołożył stalowowolski powiat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma