Nowy numer 3/2021 Archiwum

Adwentowe spotkanie

"Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię" to temat przewodni spotkania Grup Modlitwy Ojca Pio diecezji sandomierskiej w Godziszowie.

- Czy potrzebuję Boga, czy chcę Go słuchać, czy chcę na nowo zapragnąć Boga, czy jest we mnie Jego głód, czy Słowo Boże ma dostęp do mojego serca, po co przychodzę do konfesjonału, kogo szukam - siebie czy Pana? - pytał czcicieli św. Stygmatyka Krzysztof Czeczko, kapucyn, redaktor naczelny „Głosu Ojca Pio”.

On też w podsumowaniu konferencji wskazał na nieustanną potrzebę modlitwy, postu i jałmużny ofiarowanych z miłością i dyskrecją.

Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Edward Frankowski, biskup emeryt zwrócił się z gorącą prośbą o modlitwę za chrześcijan i odwagę w dawaniu świadectwa przynależności do Chrystusa w każdym wymiarze naszego życia oraz zachęcał do apostolatu w dziele powstawania nowych grup modlitewnych w diecezji.

Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził z kolei moderator diecezjalny GMOP ks. Leszek Biłas, zawierzając małżeństwa i rodziny diecezji Miłosierdziu Bożemu i Maryi Niepokalanej.  - Spotkanie modlitewne, któremu towarzyszyło stoisko wydawnictwa „Serafin”, zakończyło oddanie  czci relikwiom św. O. Pio – powiedziała jego uczestniczka Urszula Surm.

Do Godziszowa przyjechali przedstawiciele grup modlitwy Ojca Pio ze Stalowej Woli, Niska, Nowej Dęby, Sandomierza, Chrzanowa i Janowa Lubelskiego i Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama