Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Gminna rupieciarnia

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów otwarty został w gminie Zaleszany. Mieści się w Zbydniowie w dawnej Spółdzielni Kółek Rolniczych.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 535 tys. zł, w tym 60 proc. to dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na 50-arowej działce powstały obiekty służące do segregowania i przechowywania niebezpiecznych dla ludzi i środowiska odpadów, które od lutego będą przyjmowane bezpłatnie od mieszkańców na wzór stalowowolskiej „Rupieciarni”. Recyklingowi ma być poddawanych 100 ton odpadów na rok. To także kilka nowych miejsc pracy.

Powstała także sala edukacyjna wyposażona w sprzęt multimedialny służący do pogłębiania świadomości ekologicznej mieszkańców z zakresu segregacji oraz drewniana altana „grzybek”, pod którą będą mogły się odbywać ekologiczne imprezy z grillem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma