Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zawierzenie Niepokalanej

W wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny mieszkańcy miasta, duchownymi, seminarzyści oraz przedstawiciele zgromadzeń zakonnych zgromadzili się na wspólnej modlitwie pod figurą na sandomierskim rynku.

Modlitwa pod figurą Niepokalanej   Maryjne zwierzenie w Sandomierzu
Modlitwa pod figurą Niepokalanej
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
Nabożeństwo poprowadził ks. Jan Biedroń, rektor seminarium. Zgromadzeni odśpiewali hymn „Tota pulchra es Maryja” oraz zawierzyli swoje rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Sandomierskie spotkanie modlitewne pod figurą Niepokalanej było odniesieniem i włączeniem się do rzymskiej tradycji modlitwy papieży pod figurą Maryi na placu Hiszpańskim.

Po modlitewnym spotkaniu w Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się inscenizacja poetycka pod tytułem „Soli Deo per Mariam” oparta na tekstach sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Wieczór refleksji i zamyślenia nad tekstami maryjnymi przygotowali alumni seminarium. Podsumowując spotkanie, bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował klerykom za przygotowany program ukazujący maryjny charakter duchowości Prymasa Tysiąclecia oraz wskazał na Maryję jako punkt odniesienia w drodze do świętości i doskonałości każdego wierzącego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma