Nowy numer 4/2021 Archiwum

Łaski roku zakonnego

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wydał dekret, który przywołując dokument Penitencjarii Apostolskiej dotyczący odpustu zupełnego z racji Roku Życia Konsekrowanego, określa sposób jego uzyskania w diecezji sandomierskiej.

Warunkami uzyskania odpusty są sakramentalna spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach papieża oraz nawiedzenie jednej z następujących świątyń: bazylika katedralna w Sandomierzu, kościoły należące do instytutów życia konsekrowanego, kaplica sióstr klarysek w Sandomierzu, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim, sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomyślu nad Sanem, kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Beszowej oraz kościół pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Jacka w Klimontowie. Odpust można ofiarować za siebie lub za dusze czyśćcowe.

Jednocześnie, zgodnie z indultem Penitencjarii Apostolskiej, odpust mogą uzyskać uczestnicy diecezjalnych uroczystości i spotkań organizowanych z racji Roku Życia Konsekrowanego. Zakonnicy i zakonnice, którzy z powodu choroby lub innych poważnych przyczyn nie są w stanie nawiedzić określonych dekretem miejsc, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami przez ich duchowe nawiedzenie lub ofiarowując swoje cierpienia przez Maryję miłosiernemu Bogu. Uzyskanie odpustu możliwe jest także w Rzymie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama