Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mali mistrzowie hali

O puchar biskupa ordynariusza walczyło 15 parafialnych ministranckich drużyn piłkarskich. Najlepsi będą reprezentowali naszą diecezję na Ogólnopolskich Mistrzostwach Ministrantów w piłce halowej.

Piętnaście ministranckich ekip piłkarskich walczyło na hali Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Odbywające się już po raz 13. w naszej diecezji rozgrywki piłkarskie ministrantów są zarówno wynagrodzeniem za ich aktywność przy ołtarzu, jak też formą integracji z rówieśnikami i konfrontacji siły i umiejętności podczas rywalizacji sportowej.

Zwycięzcy turnieju zawsze reprezentują naszą diecezję na Ogólnopolskich Mistrzostwach Ministrantów w piłce halowej. Nic więc dziwnego, że od pierwszego gwizdka rozgorzała prawdziwa sportowa rywalizacja. Były łzy szczęścia i żalu, gdy trzeba było opuszczać boisko ze świadomością przegranej.

Trzecie miejsce wywalczyli ministranci z parafii MB Królowej Polski w Andrzejowie pokonując rzutami karnymi kolegów z parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Na drugim miejscu znaleźli się mali piłkarze z parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie. Tytuł mistrza, puchar Biskupa Sandomierskiego wygrali ministranci z parafii św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu na mistrzostwach w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma