Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krewkie chłopaki

Ponad 30 litrów krwi honorowo oddali w ostatnim roku sandomierscy klerycy. Seminaryjny klub krwiodawców istnieje już od 1995 r. i jest jednym z czołowych w regionie.

Spotkanie honorowych dawców krwi w ramach obchodów Tygodnia Krwiodawcy odbyło się w seminarium duchownym w Sandomierzu. Rozpoczęła je wspólna msza św. a następnie odbyło się spotkanie sprawozdawcze seminaryjnego Koła krwiodawców „AIMA”. Do seminaryjnego klubo aktualnie należy trzydziestu pięciu kleryków, którzy są aktywnymi dawcami krwi. Alumni uczestniczyli we Mszy św. w kościele seminaryjnym razem z przedstawicielami samorządu i personelem medycznym z punktu krwiodawstwa w Sandomierzu. Ksiądz Jan Biedroń, rektor seminarium i opiekun kleryckiego koła, przewodniczył wspólnej modlitwie. - Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa, oddania. Mimo ogromnego postępu medycyny krwi nie daje się zastąpić żadną inną substancją, tak jak miłości niczym się nie zastąpi. Krew jest nośnikiem życia. To właśnie wy drodzy alumni, przynależycie do wielkiej rzeszy honorowych dawców krwi, regularnie oddajecie ten cenny dar, ratując życie i niosąc pomoc innym. (…)Dziękujmy za Was i wszystkich, którzy dzielą się swoją krwią, którzy chcą w taki sposób pomóc tym wszystkim, którzy muszą zostać poddani ciężkiej operacji, którzy ulegli wypadkom, którzy czekają na przeszczep, aby dalej móc cieszyć się życiem i zdrowiem. Nie ma większej radości od uśmiechu, szczęścia osoby uratowanej. – mówił w homilii ks. Jan Biedroń.

Dalsze spotkanie odbyło się na jednej z seminaryjnych auli. Klerycy, którzy honorowo oddają krew, otrzymali od zarządu Koła drobne upominki, jako wyraz uznania za bezinteresowny dar. W czasie spotkania została podsumowana dotychczasowa działalność klubu. Klerycy oddali w ostatnim roku ok. 29 litrów krwi oraz promowali tę idee w czasie rożnych wydarzeń. Klub krwiodawców działa przy seminarium od 1995 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama