Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kto zagra w dogrywce?

Po pierwszej turze wyborów samorządowych, która przyniosła zaskakujące wyniki, rozczarowania i blamaż Państwowej Komisji Wyborczej, już za kilka dni staniemy przed kolejnym wyborem. Kto i gdzie będzie walczy w drugiej turze?

Komu fotel prezydenta?

W dwu miastach na terenie naszej diecezji rozegra się druga tura wyborów w których zawalczą kandydaci o fotel prezydenta. Pierwsza tura wyborów w Tarnobrzegu, dała szansę dalszej walki o władzę w mieście pomiędzy Grzegorzem Kiełbem, KWW Moje Miasto Tarnobrzeg, a urzędującym prezydentem Norbertem Mastalerz PO.

W Ostrowcu Świętokrzyskim walka o fotel prezydenta rozegra się między Jarosławem Górczyńskim KWW Jarosława Górczyńskiego a Zbigniewem Dudą z PiS.

Kto na Burmistrza?

Bardzo ciekawie będzie przebiegała rywalizacja o miejsce w magistracie sandomierskim, gdzie kopie wyborcze skruszą zwycięzcy z pierwszej rundy Marek Bronkowski startujący z komitetu Samorząd Razem z dotychczasowym burmistrzem Jerzym Borowskim kandydatem komitetu Stowarzyszenia Nasze Miasto Sandomierz.

W Staszowie w drugiej turze wyborów o fotel burmistrza spotkają się Leszek Kopeć z (PiS) i urzędujący burmistrz Romuald Garczewski kandydat komitetu Regionalne Forum Samorządowe 2014.

W Klimontowie do drugiej tury przeszli Marek Goździewski startujący z własnego komitetu i dotychczasowy wójt Ryszard Bień z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ciekawa rozgrywka o fotel burmistrza Koprzywnicy rozegra się między Marią Banaś, kandydatka niezależna, która uzyskała o 47 głosów więcej niż obecny burmistrz z Prawa i Sprawiedliwości Marek Jońca.

W Nisku także odbędzie się druga tura wyborów. Zmierzą się w niej dotychczasowy włodarz miasta Julian Ozimek z Niżańskiego Bloku Wyborczego z Błażejem Borowcem z Porozumienia Samorządowo-Gospodarczego.

W Annopolu dojdzie do drugiej tury wyborów na burmistrza. Zmierzą się w niej: obecnie urzędujący Wiesław Liwiński i Stefan Skórski (KWW Stefana Skórskiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama