Nowy numer 33/2018 Archiwum

Od Wieniawy po Tuwima

Mariusz Urbanek, autor popularnych biografii, spotkał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli ze swoimi czytelnikami.

Mariusz Urbanek jest autorem kilkunastu książek, w tym biografii generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego – „Wieniawa. Szwoleżer na Pegazie”, Leopolda Tyrmanda – „Zły Tyrmand”, Stefana Kisielewskiego – „Kisiel” i Juliana Tuwima – „Tuwim. Wylękniony bluźnierca”.

– Mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy poświęcają życie i zajmują się wyłącznie poezją Tuwima. Ale ja chcę zainteresować ludzi Tuwimem jako człowiekiem, nie jestem literaturoznawcą. Mam świadomość, że profesorowie mogą się czuć ode mnie mądrzejsi i jest to prawda. Ale ja piszę dla ludzi, którzy chcą się więcej dowiedzieć o człowieku, a nie o poetyce jego wierszy – zauważył pisarz.

Spotkanie z pisarzem trwało dwie godziny, a grupa kilkudziesięciu osób, która na nie przyszła, mogła kupić także książki autora, w tym najnowszą, która jest dostępna na rynku od kilku dni „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”. Mimo że Mariusz Urbanek najbardziej znany jest ze swoich książek biograficznych, jest także felietonistą, autorem bajek i sztuk teatralnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma