Uczniowie z Gimnazjum Katolickiego poznali wszystkie sławne osoby wywodzące się z hutniczego grodu.
Są to więc ludzie związani z muzyka jak Konrad Mastyło – pianista z krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, rodzina Steczkowskich czy Ewa Strusińska – dyrygent. Karierę muzyczną kontynuują między innymi tacy absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli jak pianista Marcin Łabaziewicz czy kompozytor i pianista jazzowy Bartosz Hadała.
Rodem ze Stalowej Woli są aktorzy: Maciej Zakościelny, Modest Ruciński oraz Omar Sangare. Do młodego pokolenia, które zdobyło rozgłos należy także tenor Andrzej Stec, pisarka Izabela Sowa, czy scenarzystka komiksowa Marzena Sowa. Hutnicze miasto to miejsce urodzenia Grzegorza Rosińskiego, znanego na całym świecie twórcy komiksów o Thorgalu. Do grona znanych plastyków dołączył także Jakub Woynarowski.
Stalowa Wola może także pochwalić się swoimi rodakami, których nazwiska zapisały się złotymi zgłoskami w historii sportu. Tu urodził się Artur Partyka – olimpijski medalista w skoku wzwyż, w Stali kariery rozpoczynali siatkarz i dwukrotny olimpijczyk – Marek Karbarz oraz Paweł Słonimski – był trenerem kadry narodowej pływaków i Otylii Jędrzejczak.
Mamy kim pochwalić się także, jeśli chodzi o naukę. Tomasz Czajka to zwycięzca licznych międzynarodowych konkursów informatycznych, prof. Robert Gwiazda – jest uznanym ornitologiem, a Mariusz Szwed -o specjalistą naukowo-technicznym w Katedrze Robotyki i Mechatroniki AGH w Krakowie.
Wiele z tych osób otrzymało tytuł Ambasadora Stalowej Woli. To honorowy tytuł przyznawany od 2008 roku przez prezydenta miasta we współpracy z Miejskim Domem Kultury. Inicjatywa ustanowienia tego tytułu ma na celu uhonorowanie wybitnych osób identyfikujących się ze Stalową Wolą, które godnie reprezentują ją na zewnątrz. Do tej pory (listopad 2014) tytuł Ambasadora Stalowej Woli otrzymało 20 osób.
Spotkanie z uczniami katolika odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.