Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zbiorowy obowiązek

Patriotyczna uroczystość odbyła się w Pysznicy z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poprzedziła ją Msza św. w intencji mieszkańców i złożenie kwiatów pod krzyżem Kopca Grunwaldzkiego usypanego przez pyszniczan w 500 rocznicę bitwy pod Grunwaldem i będącego symbolem ich patriotycznej postawy.

W Zespole Szkół młodzież zaprezentowała licznie zgromadzonej społeczności pysznickiej montaż słowno-muzyczny ukazujący drogę Polaków do wolności. Zgromadzeni przy oświetlonym zniczami brzozowym krzyżu uczniowie oddali hołd tym, którzy poświęcili życie, abyśmy dzisiaj mogli cieszyć się wolnością. Uroczystość uświetniły tańce narodowe w wykonaniu najmłodszych uczniów oraz prezentacja multimedialna efektywnie obrazująca omawiane wydarzenia.

Wieczornica była okazją do refleksji nad współczesnym pojęciem wolności i patriotyzmu. „Żaden człowiek nie ma ścieżek gotowych”, „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” - te i wiele innych myśli i słów patrona szkoły Jana Pawła II niejednokrotnie cytowali młodzi artyści.

Podniosły  nastrój uroczystości, wspaniała, przemyślana w każdym szczególe dekoracja, mądre, mówione i wyśpiewane słowa - to wszystko sprawiło, że na twarzach widzów malowało się wzruszenie. Organizatorzy wieczornicy i artyści zostali nagrodzeni gromkimi zasłużonymi brawami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma