Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rekordowy bieg

XXII Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości odbył się w Stalowej Woli.

W biegu głównym wystartowało 188 zawodników. Wygrał ,reprezentujący Chemika Puławy, Ukrainiec Andrij Starzynskij. Drugi był Damian Noga z Żaczka Połaniec a trzeci Michał Wojciechowski z Witaru Tarnobrzeg. Wśród kobiet triumfowała Anna Sabat ze Sparty Stalowa Wola przed koleżanką klubową Katarzyną Kargol i Marią Szumadą z Tempa 5 Przemyśl.
Zanim jednak pobiegli dorośli, na trasę wyruszyły dzieci. W tym roku była ich rekordowa liczba – biegi ukończyło aż 940 młodych zawodników, którzy ścigali się na dystansach 250, 400 i 800 metrów.

Bieg zorganizował  Katolicki Klub Sportowy Victoria wraz z Urzędem Miasta i Miejski Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.  - Jego jest celem upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta i powiatu. Bieganie bowiem to najprostsza forma sportu i czynnego wypoczynku – powiedział Stanisława Anioł, prezes KKS Victoria.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma