Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nisko znów wysoko

9. miejsce na 160 sklasyfikowanych samorządów zajęła gmina Nisko w VII edycji rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia.

To kolejny sukces Niska w prestiżowym rankingu organizowanym przez dziennik "Nowiny" oraz Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie. Od lat w Złotej Setce gmina zajmuje wysokie lokaty, co jest potwierdzeniem intensywnych wysiłków włożonych w rozwój miasta i gminy. Podstawowym źródłem danych w ocenie samorządów była analiza 160 sprawozdań finansowych gmin za rok 2013 w zakresie zarówno dochodów, jak i wydatków. Wszystko to poparte było danymi z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Niezaprzeczalnym sukcesem Niska jest także zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce w kategorii Inwestor Roku. Kapituła konkursu skupiła się tu na ogólnej ocenie inwestycji, które w tym roku w większości miast i gmin stanowiły zadania własne. I tak, oceniano budowę dróg, inwestycje wodno-kanalizacyjne, rewitalizacyjne, termomodernizacje obiektów publicznych, czy rozbudowę instytucji oświatowych.

– Wyróżnienia, które otrzymaliśmy, są prestiżowe, bo oceny nie są dokonywane w ramach samorządu miejscowego, ale samorząd oceniany jest przez kapitułę zewnętrzną, która jest najbardziej wiarygodna. Ale muszę tu dodać, że nie są to jednorazowe zrywy. Przez ostatnich osiem lat Nisko nie wypadło poza Złotą Setkę, a na dobrą sprawę przez ostatnie cztery lata wciąż jesteśmy w czołówce, czyli w pierwszej dziesiątce, a nawet na pierwszym miejscu. To świadczy o stabilności pracy samorządu niżańskiego – mówi Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama