GN 32/2018 Archiwum

Nisko znów wysoko

9. miejsce na 160 sklasyfikowanych samorządów zajęła gmina Nisko w VII edycji rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia.

To kolejny sukces Niska w prestiżowym rankingu organizowanym przez dziennik "Nowiny" oraz Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie. Od lat w Złotej Setce gmina zajmuje wysokie lokaty, co jest potwierdzeniem intensywnych wysiłków włożonych w rozwój miasta i gminy. Podstawowym źródłem danych w ocenie samorządów była analiza 160 sprawozdań finansowych gmin za rok 2013 w zakresie zarówno dochodów, jak i wydatków. Wszystko to poparte było danymi z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Niezaprzeczalnym sukcesem Niska jest także zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce w kategorii Inwestor Roku. Kapituła konkursu skupiła się tu na ogólnej ocenie inwestycji, które w tym roku w większości miast i gmin stanowiły zadania własne. I tak, oceniano budowę dróg, inwestycje wodno-kanalizacyjne, rewitalizacyjne, termomodernizacje obiektów publicznych, czy rozbudowę instytucji oświatowych.

– Wyróżnienia, które otrzymaliśmy, są prestiżowe, bo oceny nie są dokonywane w ramach samorządu miejscowego, ale samorząd oceniany jest przez kapitułę zewnętrzną, która jest najbardziej wiarygodna. Ale muszę tu dodać, że nie są to jednorazowe zrywy. Przez ostatnich osiem lat Nisko nie wypadło poza Złotą Setkę, a na dobrą sprawę przez ostatnie cztery lata wciąż jesteśmy w czołówce, czyli w pierwszej dziesiątce, a nawet na pierwszym miejscu. To świadczy o stabilności pracy samorządu niżańskiego – mówi Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma