Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Jak po stole

Po trwającej półtora roku przebudowie dobiegły końca prace na drodze wojewódzkiej od Olbięcina do Stalowej Woli.

Droga łączy dwie trasy krajowe: 74 na Lubelszczyźnie i 77 na Podkarpaciu. W miejsce rozjeżdżonej, pofałdowanej nawierzchni powstała droga gładka jak stół, ze wzmocnioną konstrukcją, z bezpiecznymi chodnikami. Powstały też trzy nowe mosty w Lipie przez rzeki Złodziejkę, Karasiówkę i Sannę, a także most w Rzeczycy Długiej przez Łukawicę. Najdłuższy zaś, 36-metrowy, zbudowano w Zaklikowie.

Całość robót kosztowała 84,5 mln zł, z tym że Unia dopłaciła 43,5 mln zł, budżet państwa dofinansował inwestycję kwotą 36,7 mln zł, a Urząd Marszałkowski - 4,2 mln zł. Udział miała także Stalowa Wola, która przekazała na ten cel 100 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma