Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowy Tadzik

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowosielcu otrzymała nowy ratowniczo-gaśniczy wóz. Zakupiła go gmina Nisko.

Samochód, który kosztował 622 tys. zł,  przy  chrzcie otrzymał imię Tadzik, na cześć ojca chrzestnego Tadeusza Dziewy.

Zakup został dofinansowany kwotą 140 tys. zł  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w ramach zadania „Poprawa stanu zabezpieczenia środowiska naturalnego w Rejonie Puszczy Sandomierskiej i dorzecza rzeki Barcówka poprzez doposażenie Straży Pożarnej w Nowosielcu w samochód ratowniczo-gaśniczy”. 160 tys. zł wsparcia udzielił także Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Resztę dołożyła gmina.

Nowy samochód marki MAN zastąpił wysłużonego, 35-letniego stara. Teraz do pożarów druhowie z Nowosielca wyjeżdżać będą nowoczesnym autem z napędem na cztery koła, z silnikiem wysokoprężnym i pełnym wyposażeniem.

Wóz dysponuje zbiornikiem na wodę o pojemności 3 tys. litrów i 300-tu litrowym zbiornikiem na pianę. Ponadto wyposażony jest w dwuzakresową autopompę o wydajności minimum 2400 l/min, węże, prądownice.

Uroczyste przekazanie samochodu poprzedziło nabożeństwo w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowosielcu. Nowy wóz bojowy poświęcili wspólnie proboszcz nowosielskiej parafii ks. Kazimierz Partyka oraz kapelan strażaków przemyskiej archidiecezji ks. prałat Mieczysław Rusin. Kluczyki do wozu naczelnikowi OSP w Nowosielcu Piotrowi Szewczykowi przekazał burmistrz GiM Nisko Julian Ozimek.

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama