GN 32/2018 Archiwum

Sejmik z papieżem

XIII Sejmik Wojewódzkich Towarzystw Regionalnych obradował w gminie Potok Wielki.

Zrzesza on regionalistów z różnych zakątków województwa lubelskiego. Tym razem debatowali oni nad „Produktami i usługami lokalnymi w strategii rozwoju małej ojczyzny.” Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi obradom był spektakl słowno-muzyczny „ Wypłyń na głębię” w wykonaniu 70-osobowej grupy artystów z Domu Kultury w Kocku oraz koncert Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie.

- Niesamowite  emocje wśród licznie zgromadzonej w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku publiczności wywołało widowisko „Wypłyń na głębię” poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi Św. Janowi Pawłowi II. Artyści słowem i piosenką wyrażali swoją wdzięczność za świętość Jego życia i apostolską posługę. Całości dopełniały wzruszające materiały filmowe ukazujące ważne sceny z posługi Jana Pawła, które przeplatały się z występami kolejnych artystów. Szczególny charakter nadały  widowisku fragmenty wypowiedzi Ojca Świętego dotyczące spraw wiary, wolności i rodziny - powiedział wójt gminy Potok Wielki Jerzy Pietrzyk.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma