Nowy numer 28/2018 Archiwum

Człowieku, podaj łapę

Miejska Biblioteka w Stalowej Woli włączyła się do akcji zbierania karmy dla bezdomnych czworonogów.

Jeśli chcesz pomóc bezdomnym zwierzętom, do końca października możesz złożyć karmę w oznakowanych pojemnikach m.in. w Bibliotece Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 oraz w filii nr 2 przy ul. M. Siedlanowskiego 3.  Akcję zbierania karmy pod hasłem „Człowieku podaj łapę” zorganizowało stalowowolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Futrzak”. Potrzebna jest sucha karma, puszki czy saszetki. Zebrane dary zostaną przekazane do przytuliska dla zwierząt działającego przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Pysznicy. To jedyna taka placówka w naszym regionie, więc do pysznickiego ZGK trafiają między innymi bezdomne psy i koty ze Stalowej Woli i okolic.

Akcja „Człowieku podaj łapę” rozpoczęła się 4 października. To dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. A dzień wcześniej, tyle że w 1226 roku, zmarł święty Franciszek z Asyżu - patron zwierząt, który nazywał je braćmi mniejszymi. Dlatego też zbiórce towarzyszy wystawa „Franciszek i wilk”, którą można oglądać w Filii nr 2 przy ul Siedlanowskiego. Autorami rysunków prezentowanych na wystawie są uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma