Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dyktat i kompromis

Stalowa Wola podpisała umowę z Generalną Dyrekcja Dróg i Autostrad w Rzeszowie co do przebiegu obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

– Porozumienie jest częściowo kompromisem, a częściowo efektem dyktatu GDDKiA. W kilku zasadniczych sprawach nie mieliśmy nic do powiedzenia, musieliśmy przyjąć jej warunki – powiedział prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak. Kompromis ten oznacza, że jest mała, ale jest szansa na budowę obwodnicy przed 2020 r. Potencjalna obwodnica będzie mieć inne parametry niż to wcześniej zakładano: z dwujezdniowej czteropasmowej zmieni się na jednojezdniową dwupasmową. Zmieniły się też niektóre obiekty inżynieryjne na trasie – u zbiegu ulic Podskarpowej i Szopena będzie rondo zamiast wiaduktu. – Obwodnica nie jest dla mnie sprawą pierwszorzędną. Przy obecnym natężeniu ruchu samochodowego jej budowa nie rozwiązuje żadnych strategicznych problemów miasta – dodał prezydent.

– Koncepcja  budowy obwodnicy będzie gotowa w kwietniu 2015 r. Trasa będzie miała 15,6 km długości, z tym że w granicach miasta zaledwie 4,8 km. W jej ramach zbudowana będzie także estakada o długości 570 m – wyjaśnił Sylwester Piechota, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy i Miasta Stalowa Wola.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma