Nowy numer 33/2018 Archiwum

Praca ze słowem

15-godzinne warsztaty literackie dla gimnazjalistów z gminy Jeżowe odbyły się w tutejszym Zespole Szkół.

Warsztaty prowadzone były w cyklu trzech 5-godzinnych zajęć. Prowadził je polonista tej szkoły Ryszard Mścisz, który jest także autorem kilku książek, członkiem Związku Literatów Polskich i krytykiem literackim. To również organizator konkursu literackiego dla gimnazjalistów „Gdy słowa dojrzewają”, którego podwójną laureatką była jedna z uczestniczek warsztatów - Katarzyna Marut z Publicznego Gimnazjum w Starym Narcie. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne dyplomy, które wręczy koordynator projektu Robert Bednarz i znany pisarz, autor „Syberiady polskiej” – Zbigniew Domino. Stanie się to 15 października podczas 20-lecia szkoły.

Warsztaty to jedno z przedsięwzięć projektu „Kulturalne inspiracje młodych twórców”. Zadania  tego podjęło się Centrum Realizacji Inicjatyw „Animus” w Jeżowem, a finansowane jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwa prezes stowarzyszenia R. Bednarz.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 19 października).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma