Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sandomierz czeka na młodzież

Rok temu w Nisku na zakończenie trzydniowego spotkania młodzi przekazali ikonę Chrystusa Nauczyciela do Sandomierza, który jest tegorocznym gospodarzem kolejnego zlotu młodych.

Już w piątek po południu zaczną napływać do Sandomierza pierwsi pielgrzymi na diecezjalne spotkanie. Jego hasło brzmi: „Błogosławieni ubodzy w duchu”.

– Mamy już ponad 3 tys. zgłoszeń. Młodzi będą rozlokowani w poszczególnych parafiach miasta, gdzie będą mieli zapewnione noclegi i prowiant. Każdy z nich otrzyma „Pakiet wjazdowy”, który zawiera niezbędne informacje potrzebne do uczestnictwa – mówi ks. Marian Bolesta, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

W piątek już od 15.00 przy 6 kościołach parafialnych działać będą biura organizatora, gdzie będą rejestrowane poszczególne grupy parafialne.

  • młodzież z dekanatów: Modliborzyce, Połaniec, Stalowa Wola, Raniżów zgłasza się w parafii pw. św. Józefa.
  • młodzież z dekanatów: Pysznica, Staszów, Ulanów zgłasza się do parafii katedralnej.
  • młodzież z dekanatów: Baranów Sandomierski, Gorzyce, Rudnik nad Sanem, Zaklików zgłasza się do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.
  • młodzież z dekanatów: Ożarów, Opatów, Tarnobrzeg Północ, Tarnobrzeg Południe zgłasza się do parafii pw. Nawrócenia św. Pawła.
  • młodzież z dekanatów: Nisko, Janów Lubelski, Ostrowiec Świętokrzyski, Klimontów zgłasza się do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • młodzież z dekanatów: Koprzywnica, Szewna Zawichost, Świętokrzyski zgłasza się do parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata.

Na 18.00 zaplanowano zawiązanie wspólnoty w trzech kościołach stacyjnych: św. Pawła, Matki Bożej Królowej Polski i Podwyższenia Krzyża, gdzie odbędzie się nabożeństwo adoracji Krzyża i z trzech miejsc młodzi wyruszą ulicami miasta, prowadząc Drogę Krzyżową, która zakończy się wspólnym spotkaniem na rynku Starego Miasta.

"Pakiet wjazdowy"   "Pakiet wjazdowy"
Informator dla każdego uczestnika
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama