Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wakacje wśród książek

Około 1000 dzieci wzięło udział w zajęciach wakacyjnych przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli.

W ramach akcji „Lato w bibliotece” były zajęcia plastyczne, literackie, konkursy, gry i zabawy oraz język chiński na wesoło. Teraz, wystawę prac wykonanych podczas „Lata w bibliotece” oglądać można w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej podczas książkowego kiermaszu.

Zabawy niemal wszyscy pracownicy biblioteki organizowali w dwóch placówkach: Bibliotece Głównej oraz w filii nr 1 - oddziale dla dzieci. Był między innymi konkurs plastyczny na zrobienie kolorowej, bogato ilustrowanej trasy podróży marzeń, wykonywanie japońskich wachlarzy, uczenie się kaligrafii znaków japońskich, a w filii przy ul. Staszica - zabawy z językiem chińskim. Igraszki lingwistyczne prowadzono dzięki pomocy studentki japonistyki Anny Rybak, oraz przy zaangażowaniu wolontariuszki – Sylwii Banaczyk ze Stalowej Woli, studentki trzeciego roku sinologii.

Z pozostałych zajęć, dzieci na długo zapamiętają rewię kapeluszowej mody. Najpierw przez dwa dni projektowano efektowne kapelusze, a potem młodym modystkom przypadła rola modelek. Na specjalnym wybiegu prezentowały kapeluszowe kreacje. Dzieciaki podczas „Lata w bibliotece” uczyły się także jak robić kolorowe i efektowne zakładki, poznały stołowy savoir-vivre, a z muliny i koralików robiły kolorowe bransoletki.

Ciekawe były także zajęcia w Wypożyczalni Książki Mówionej. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie się z audiobookiem i bajkami czytanymi przez znakomitych polskich aktorów. Dzieci przekonały się także, co można zrobić już ze zużytymi płytami CD oraz jak ekologicznie wykorzystać puste pudełka, plastikowe butelki czy inne odpady.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama