Nowy numer 43/2020 Archiwum

Książki za złotówkę

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli im. Melchiora Wańkowicza organizuje kolejny kiermasz książek za złotówkę.

Malarskie albumy, dzieła Sienkiewicza czy żywieniowe poradniki. Te i wiele innych pozycji książkowych będzie można kupić na kolejnym kiermaszu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli. Każda książka kosztuje symboliczną złotówkę, a kiermasz rusza w poniedziałek, 1 września, o godzinie 11.

Oprócz wspomnianych książek wyszukać będzie można między innymi komiksy z Koziołkiem Matołkiem, pięknie wydany zbiór domowych klechd oraz bajki Krasickiego ilustrowane przez J. M. Szancera. Miłośnicy przyrody i fotografii być może znajdą dla siebie album „W krainie łabędzi”. Na amatorów sensacji czekają choćby takie tytuły jak „Dzień Szakala” i „Pięść Boga” Forsytha czy „Komandosi z Nawarony” MacLeana. Jest także sporo lektur szkolnych, literatura w językach obcych, a wśród pozycji naukowych i encyklopedycznych znajdziemy „Słownik wyrazów bliskoznacznych” opasłe tomy encyklopedii PWN czy „Świat w przekroju” z 1973 roku.

Poprzedni kiermasz, jaki biblioteka zorganizowała na początku czerwca, cieszył się tak olbrzymim zainteresowaniem, że 2 tysiące książek znalazło nowych właścicieli w dwa tygodnie. - Zebrane fundusze pozwolą nam uzupełnić zasoby nowościami – przekonuje organizująca książkową wyprzedaż Barbara Nowak, kierownik Działu Udostępniania Zbiorów. I tym razem do kupienia będzie w sumie około 2 tys. pozycji.

Kiermasz w głównej siedzibie MBP przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 10 będzie czynny w poniedziałki w godzinach 11–19, a od wtorku do piątku w godzinach 9-19. Aż do wyprzedania wszystkich książek.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama