Nowy numer 33/2018 Archiwum

Żołnierskie awanse

W Sandomierzu, z okazji Święta Wojska Polskiego, odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie żołnierzom rezerwy. Ci, którzy je odbierali, nie kryli, że to dla nich duże wyróżnienie.

Uroczystość była częścią obchodów Święta Wojska Polskiego w sandomierskiej jednostce wojskowej. Wśród awansowanych byli żołnierze z powiatów: sandomierskiego, staszowskiego, opatowskiego i ostrowieckiego. Akty mianowania wręczała wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, a listy gratulacyjne - szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Wiesław Święchowicz. W czasie uroczystości wręczono też patenty oficerskie, odznaczenia państwowe i resortowe wyróżniającym się żołnierzom i pracownikom wojska.

Andrzej Woźniczka i Leszek Szkutnik mają za sobą 24 lata służby wojskowej. Zgodnie twierdzą, że awans to dla nich duże wyróżnienie. Czują się dumni, że ktoś ich docenił. Na uroczystość przybyły rodziny i znajomi żołnierzy.

Obchodom Dnia Wojska Polskiego towarzyszyły liczne atrakcje. Były defilada pododdziałów, koncert Sandomierskiej Orkiestry Dętej i pokaz sprzętu wojskowego z sandomierskiego i niżańskiego garnizonu oraz poczęstunek z kuchni polowej. Oprócz oficjalnych gości, w uroczystościach wzięła udział młodzież z klas mundurowych i kombatanci.

Jednostka wojskowa w Sandomierzu   Przegląd pododdziałów
Jednostka wojskowa w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
Jednostka w Sandomierzu   Wojskowe święto
Jednostka w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma