Nowy numer 25/2018 Archiwum

Stalowa dla zdrowia

Wiele atrakcji czekało na mieszkańców podczas "Weekendu dla zdrowia". Głównym punktem spotkania był bieg uliczny "II Stalowa Dycha".

Cały plac przy Miejskim Domu Kultury zamienił się w miejsce pikniku, w którym promowano zdrowy styl życia i namawiano mieszkańców hutniczego miasta do aktywności ruchowej.

W strefie aktywności Grupy Inicjatyw Twórczych można było oglądać pokazy taneczne i zabaw wspólnotowych, a na dzieci czekało malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Bardziej aktywni ćwiczyli na bieżniach i rowerkach podczas plenerowego treningu zorganizowanego przez strefę wellness.

W alejce profilaktycznej można było poznać, jak żyć zdrowo i kolorowo ze Stowarzyszeniem 'Dobro Powraca". Z zakresu pierwszej pomocy nauk udzielali ratownicy medyczni z Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Można było zaczerpnąć informacji o profilaktyce raka szyjki macicy i raka piersi, zmierzyć poziom glukozy i wskaźnika BMI, którego dokonywali pracownicy stalowowolskiego ambulatorium.

Kolorowo i smacznie było na stoisku Stowarzyszenia na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie „Tarcza”. Wspólnie można było zrobić owocowego szaszłyka albo sałatkę. Ultramaratończyk Andrzej Gondek opowiadał o tym, że „granice są w nas” i o przeżyciach podczas biegu na pustyni. Sanepid i komenda powiatowa policji wyjaśniali jak wielkim zagrożeniem są dopalacze i jakie zagrożenie niesie sięganie po narkotyki.

Trzonem imprezy był bieg na 10 km „II Stalowa Dycha”. Wzięło w nim udział blisko 400 zawodników. Każdy uczestnik biegu otrzymał oryginalny medal wykonany ze stali, nawiązujący do herbu i historii miasta. Nagrody czekały również na uczestników biegu rodzinnego oraz biegów dzieci i młodzieży, które rozpoczęły się przed "Stalową Dychą”.

Piknik „Weekend dla zdrowia”   Bieg najmłodszych
Piknik „Weekend dla zdrowia”
Zdzisław Surowaniec
Piknik „Weekend dla zdrowia”   Najlepsi na podium
Piknik „Weekend dla zdrowia”
Zdzisław Surowaniec

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma