Nowy numer 44/2020 Archiwum

Krzyż Chrystusa siłą rodziny

Przez cały dzień do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przybyły setki turystów i pielgrzymów z regionu świętokrzyskiego i całego kraju.

Głównej uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. dr Jan Biedroń, wikariusz biskupi ds. duchowieństwa diecezjalnego i jednocześnie rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. W homilii ks. Biedroń przypomniał, że krew Chrystusa, której dziś w świętokrzyskim sanktuarium oddają pielgrzymi cześć jest bardzo ściśle związana z Krzyżem Zbawiciela, którego cząstki przechowywane są w tym najstarszym polskim sanktuarium. - Chrystus zaprasza nas pod krzyż. Pozwólmy skropić się najdroższą Krwią, która jest krwią odkupienia. Dzisiejszy odpustowy dzień to także doroczna pielgrzymka rodzin naszej sandomierskiej diecezji – mówił ks. J. Biedroń.

W VIII Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin licznie uczestniczyli pielgrzymi m.in. z: Sandomierza, Tarnobrzega, Łagowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowej Słupi. Obecna była Wspólnota Krwi Chrystusa z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pielgrzymi mieli okazję zobaczyć montaż słowno muzyczny w wykonaniu młodzieży należącej do sekcji teatralnej Staszowskiego Ośrodka Kultury zatytułowany „Kocham Cię życie”. Przybliżył on temat życia ludzkiego i współczesnych zagrożeń wobec życia, takich jak m.in. aborcja.

Na zakończenie uroczystości odpustowych odbył w bazylice świętokrzyskiej koncert galowy I Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich, zorganizowany z inicjatywy rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka. Pielgrzymi z zainteresowaniem wysłuchali koncertów Chórów: Politechniki Lubelskiej, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Politechniki Świętokrzyskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama