Na Starym Rynku można oglądać pokazy walk rycerskich, tańca dworskiego, rekonstrukcje historyczne, a także zrobić zakupy na kramach i stoiskach z wyrobami artystycznymi, tradycyjnym rzemiosłem, regionalnymi wyrobami.
W sobotę już od samego rana kilkudziesięciu wystawców z całego kraju prezentowało artystyczne rękodzieło, a także wyroby kulinarne. Można było skosztować m.in.: chleba pieczonego na zakwasie, góralskich serów, wędlin oraz miodu pitnego czy myśliwskich mięsnych przysmaków. Można było też kupić kunsztownie wykonane wyroby z drewna, szkła oraz naturalnych materiałów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od drewnianych zabawek dla dzieci, poprzez chusty z jedwabiu, ceramikę, skończywszy na gustownej biżuterii.
Od kilku lat uczestnikom jarmarku przygrywają kataryniarze, których zabytkowe instrumenty cieszą się dużym zainteresowaniem.
Pierwszego dnia zaplanowano występy lokalnych zespołów dziecięcych i młodzieżowych, prezentację chórów oraz pokazy rycerskie. Podsumowaniem był koncert zespołów Boso i Trebunie-Tutki
Dwudniowa impreza przypomniała mieszkańcom i turystom o bogatej historii grodu nad Wisłą. Od kilku lat Sandomierz należy do organizacji turystycznej "Szlak Jagielloński", stowarzyszenia promującego miejscowości leżące na trasie słynnych podróży Jagiellonów na Litwę. Powstanie tradycyjnego szlaku epoki Jagiellonów zapoczątkowała podróż Władysława Jagiełły po koronę polską w 1386 r. Dzięki prawu składu oraz znalezieniu się na trasie wspomnianego szlaku, Sandomierz stał się miejscem licznych jarmarków z udziałem kupców z całej Europy.