Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dewastacja cmentarza

Trzech 19-latków jest podejrzanych o zdewastowanie cmentarza w Połańcu. Policja postawiła im zarzuty zniszczenia cmentarnej kaplicy i kilkudziesięciu nagrobków.

Zerwane wazony z kilku grobów, zniszczone ozdobne znicze na kilkudziesięciu następnych, wybite okna i dewastacja wnętrza cmentarnej kaplicy - takie zniszczenia zgłosili policji mieszkańcy i zarządca cmentarza.

- Zebraliśmy materiał dowodowy, ten doprowadził nas do trzech młodych mężczyzn, 19-latków z Połańca. Wszyscy zostali zatrzymani - poinformował Mariusz Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Jak poinformował policjant, młodzi ludzie przyznali się, że dewastacja cmentarza to ich dzieło. Nie chcieli jednak wyjaśnić, co było motywem ich działań. Na 7 grobach zniszczono kamienne wazony. Następnie sprawcy, rzucając ich fragmentami, uszkodzili w cmentarnej kaplicy okna, elewację i jej wnętrze oraz rozbili na 60 nagrobkach znicze i flakony.

- Młodzi mężczyźni będą odpowiadali za dokonane zniszczenia, zbezczeszczenie miejsca kultu religijnego i chuligaństwo - dodaje oficer prasowy. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma