Nowy numer 42/2020 Archiwum

Tiramisu z truskawkami

Około setka młodych ludzi zjawiła się w Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli na spotkaniu z autorką książek dla młodzieży Joanną Jagiełło.

Gimnazjaliści próbowali wymyśleć tytuł kolejnej powieści pisarki. Jeden z nich, „Tiramisu z truskawkami” ,bardzo spodobał się autorce „Kawy z Kardamonem” i „Czekolady z Chili”. Joanna Jagiełło opowiadała o bohaterach wspomnianych książek czyli o Lince i Adrianie.  Adrian jest mężczyzna idealnym czyli takim którego nie spotkałam. Jeszcze  – przyznała otwarcie autorka. Jak stwierdziła, Lince nadała cechy zewnętrzne jednej ze swych córek. Do tego stopnia, że przy okazji rosyjskiego wydania książki, rysująca bohaterkę ilustratorka, wykreśliła niemal idealny portret córki pisarki.

Po spotkaniu z autorką, każdy chętny mógł kupić jedną z trzech oferowanych książek Joanny Jagiełło: „Pamiętnik Czachy”, „Kawę z Kardamonem” i „Czekoladę z Chili”. Po autografy ustawiła się długa kolejka. Spotkanie zorganizowano w ramach VIII Podkarpackich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami – Z książką na walizkach. Przebiega ono pod hasłem: „Następcy Makuszyńskiego Dzieciom”.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama