Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tiramisu z truskawkami

Około setka młodych ludzi zjawiła się w Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli na spotkaniu z autorką książek dla młodzieży Joanną Jagiełło.

Gimnazjaliści próbowali wymyśleć tytuł kolejnej powieści pisarki. Jeden z nich, „Tiramisu z truskawkami” ,bardzo spodobał się autorce „Kawy z Kardamonem” i „Czekolady z Chili”. Joanna Jagiełło opowiadała o bohaterach wspomnianych książek czyli o Lince i Adrianie.  Adrian jest mężczyzna idealnym czyli takim którego nie spotkałam. Jeszcze  – przyznała otwarcie autorka. Jak stwierdziła, Lince nadała cechy zewnętrzne jednej ze swych córek. Do tego stopnia, że przy okazji rosyjskiego wydania książki, rysująca bohaterkę ilustratorka, wykreśliła niemal idealny portret córki pisarki.

Po spotkaniu z autorką, każdy chętny mógł kupić jedną z trzech oferowanych książek Joanny Jagiełło: „Pamiętnik Czachy”, „Kawę z Kardamonem” i „Czekoladę z Chili”. Po autografy ustawiła się długa kolejka. Spotkanie zorganizowano w ramach VIII Podkarpackich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami – Z książką na walizkach. Przebiega ono pod hasłem: „Następcy Makuszyńskiego Dzieciom”.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma