Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zna nasze prawa

Katarzyna Stępień, uczennica RCEZ w Nisku, zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta.

Finanse konsumenta były hasłem przewodnim Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta, który zorganizowali po raz siódmy nauczyciele przedmiotów ekonomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli pod patronatem starosty stalowowolskiego. Tematyka konkursu dotyczyła prawnych uregulowań ochrony konsumenta, zadań i kompetencji instytucji chroniących konsumenta, pozabankowych form inwestowania -  giełdy papierów wartościowych i ubezpieczeń.

Konkurs ma zasięg regionalny i jest dwustopniowy.  Do etapu międzyszkolnego konkursu uczestnicy są wybierani w drodze eliminacji szkolnych. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej Nisku najlepszymi znawcami praw konsumenta i jego finansów okazały się uczennice, kształcące się w zawodzie technik ekonomista: Paulina Krajewska z klasy 3F, Katarzyna Stępień z klasy 2B i Dominika Janiec z klasy 2B.

Uczennice zakwalifikowane do etapu międzyszkolnego wzięły udział w konferencji dotyczącej praw konsumenta i następnie w konkursie. Etap międzyszkolny konkursu składał się z dwóch części: testu i zadań praktycznych. W etapie II wszyscy finaliści odpowiadali na wybrane w drodze losowania pytania z zakresu ochrony praw konsumenta. W ocenie komisji konkursowej wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu ochrony praw konsumenta i jego finansów. Do zawodów uczestniczki przygotowywały się pod kierunkiem Grażyny Habigier-Pipskiej, nauczycielki podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych ekonomicznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma