Nowy numer 15/2024 Archiwum

Książka za złotówkę

Komiksy z Asterixem, podręczniki, słowniki, kryminały czy horrory. A każda książka za symboliczną złotówkę.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli ruszył właśnie kiermasz książki. Każdy miłośnik literatury może znaleźć tu wiele interesujących go pozycji. Oprócz wspomnianych komiksów jest do zdobycia egzemplarz „Opowieści niesamowitych” Edgara Allana Poe czy kilka powieści grozy Grahama Mastertona. Miłośnicy przyrody nie mogą przegapić pozycji „Zwierzęta nocy” Hanny i Antoniego Gucwińskich. Wśród lektur szkolnych znaleźć można m.in. „Baśnie” braci Grimm, w tomikach z poezją - dzieła Byrona. Aby ułatwić kiermaszowe przeglądanie, wszystkie książki posegregowano. Oddzielnie mamy więc słowniki, książki o tematyce religijnej, tomiki poetyckie, literaturę popularnonaukową, beletrystykę i wiele innych kategorii.  Pozycje, które można kupić na kiermaszu, pochodzą z dwóch źródeł; z filii biblioteki, która została zlikwidowana, a także od mieszkańców Stalowej Woli, którzy po zrobieniu remanentu swojej domowej biblioteczki przynieśli książki do biblioteki i wyrazili zgodę na ich odsprzedanie.

- To także tytuły, których mamy w naszym księgozbiorze po kilkanaście pozycji lub więcej. Zebrane fundusze pozwolą nam uzupełnić zasoby nowościami – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. - Jeśli ktoś miałby wyrzucić książki czy je zniszczyć, niech przyniesie je do nas – przekonuje organizująca książkową wyprzedaż Barbara Nowak, kierownik Działu Udostępniania Zbiorów.

Kiermasz, który działa w głównej siedzibie MBP im. Melchiora Wańkowicza przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 10, czynny jest od wtorku do piątku w godzinach 9 – 15, a w poniedziałki w godzinach 11 - 15. Z ostatniej chwili: ze względu na spore zainteresowanie kiermaszem, w dniach 9-13 czerwca (poniedziałek – piątek), będzie on czynny w godzinach funkcjonowania biblioteki czyli do godziny 19!!!


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy