Fascynaci dawnej kultury i folkloru Ziemi Świętokrzyskiej we Włostowie odtworzyli zwyczaje i obrządki związane z ceremoniałem świętokrzyskiego wesela. Podsumowaniem pracy jest efektowny spektakl.
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Nasz Włostów” działające przy Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej przez kilka miesięcy realizowało projekt zatytułowany - „Zwyczaje weselne na ziemi świętokrzyskiej”. Projekt ten współfinansowany był przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, a celem jego było odtworzenie zwyczajów i tradycji weselnych naszego rejonu, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Na podstawie zebranych materiałów (opowieści o ucztach weselnych, przyśpiewek, rymowanek) został opracowany scenariusz takiego wesela, który rozpoczynał się od wizyty narzeczonego u swoich przyszłych swatów w domu rodzinnym panny młodej, aż po weselne „oczepiny”. W trakcie realizacji projektu zostały zebrane przedmioty użytku domowego już dziś nieużywane w gospodarstwach domowych, które w przyszłości posłużą, jako eksponaty do powstającej we Włostowie Izby Regionalnej.
Na podstawie tego scenariusza zostało przygotowane przedstawienie teatralne, w którym brała udział młodzież spotykająca się w świetlicy stowarzyszenia we Włostowie. A światło dzienne przedstawienie to ujrzało na scenie w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie. Spotkanie to zgromadziło wielu mieszkańców oraz zaproszonych gości. Oprawę muzyczną, czyli przyśpiewki weselne, oraz scenografię przygotował partner projektu - Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie. Na podstawie zebranych dawnych kucharskich przepisów zostało przygotowane również pieczywo obrzędowe, którego na zakończenie spotkania mógł posmakować każdy z gości.