Nowy numer 47/2022 Archiwum

Weekend kwitnących sadów

Miłośnicy sportu i rekreacji mieli okazję sprawdzenia swoich możliwości kondycyjnych podczas IV Sandomierskiego Sportowego Weekendu Kwitnących Sadów, który odbył się podczas majowego weekendu na terenie miasta Sandomierza oraz tytułowych sadów, znajdujących się na obszarze gmin Samborzec i Obrazów.

Dwudniowe wydarzenie sportowe zgromadziło wielu uczestników z całej Polski, którzy swoim udziałem zachęcali wszystkich do czynnej formy weekendowego wypoczynku. Kolejny już sandomierski sportowy weekend kwitnących sadów oprócz promocji zdrowego trybu życia, był okazją do zaprezentowania najważniejszych atrakcji przyrodniczych i turystycznych nadwiślańskiego miasta.

Dorośli uczestnicy IV Sandomierskiego Sportowego Weekendu Kwitnących Sadów rywalizowali w różnych konkurencjach biegowych na dystansie 10 kilometrów i półmaratonie (21,095 kilometra) oraz nordic walking (10 kilometrów), biegu górskim oraz w rowerowym krosie na terenowych trasach MTB.

Nie zabrakło emocji sportowych w wydaniu dziecięco-młodzieżowym. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w biegach na krótszych dystansach na wiślanym bulwarze. Najlepsi mali biegacze wywalczyli cenne nagrody a wszyscy uczestniczący rywalizacji otrzymali upominki.

W biegach głównych uczestniczyło blisko 150 zawodników, na których z chwilą ukończenia biegu czekały pamiątkowe medale. Zwycięscy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyli Janusz Chabel- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu oraz Agata Król, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji przy Urzędzie Miejskim w Sandomierzu.

W kolejnym dniu na trasę wybiegną miłośnicy ekstremalnych biegów w ramach Biegu Górskiego Szlakiem Królowej Jadwigi oraz w wyczerpującym maratonie MTB Cross.

Organizatorami IV Sandomierskiego Sportowego Weekendu Kwitnących Sadów byli: Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Zmagania rowerzystów   Zmagania rowerzystów
Sportowy weekend w Sandomierzu
Ura Ewelina
Dekoracja zwycięzców   Dekoracja zwycięzców
Sportowy weekend w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis/ GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy