Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rycerskie otwarcie

Inauguracja sezonu turystycznego potrwa do 4 maja. Oprócz pokazów rycerskich odbędzie się także m.in. Festiwal Filmów Niezwykłych, piknik z okazji 10- lecia Polski w UE, zawody sportowe w ramach Sandomierskiego Weekendu Kwitnących Sadów oraz koncerty i wystawy.

Inauguracyjny występ w całym zestawie wiosennych imprez otwierających sezon turystyczny w Sandomierzu zaprezentowała Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski. W Rynku Starego Miasta można było zobaczyć odprawę wojsk sandomierskich wyruszających na odsiecz Smoleńska, zainaugurowano uroczyste zmiany wart formacji pieszych były też pokazy tańca dworskiego w wykonaniu zespołu „Bona Regina” i pokazy szermierski historycznej oraz musztry piechoty z XVI wieku.

Moc atrakcji przysporzył pokaz polskiej husarii i jej umiejętności, którą zaprezentowano na sandomierskich Błoniach.

Turyści obecni podczas tego weekendu w mieście zachwalali przygotowany program oraz różnorodność atrakcji. - Pokazy rycerskie oddają charakter miasta i podkreślają jego klimat. Z rycerskich pokazów najbardziej zadowoleni byli mąż i synowie, ja córką podziwialiśmy dworski taniec. Jestem pełna podziwu, że młodzi ludzie mają tyle zapału i pielęgnują tradycję – podkreślała pani Anna z Sosnowca, która przyjechała do Sandomierza z całą rodziną.
Łukasz Welik z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej powiedział, że przez cały sezon osoby zainteresowane będą mogły nie tylko oglądać różnego rodzaju pokazy rycerskie , ale również poznawać historię począwszy od wczesnego średniowiecza, co umożliwiają wystawy przygotowane w siedzibie rycerzy tj. w Kamienicy Oleśnickich oraz zbrojownia rycerska, gdzie wszystkiego można dotknąć i założyć na siebie odczuwając dzięki temu charakter danej epoki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama