Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ostrowiecka "Iskra”

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Św. wierni dziękując za dar kanonizacji podjęli wezwanie do pełnienia miłosierdzia i rozpalenia jego ognia w rodzinach.

Dziękczynieniu przewodniczyli ks. Jan Biedroń, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu oraz ks. Andrzej Zarzycki, proboszcz parafii. Wspólna modlitwa zgromadziła wiernych wokół relikwii św. Jana Pawła II oraz kanonizacyjnej „Iskry Miłosierdzia”. Po odśpiewaniu radosnego hymnu „Te Deum” oraz odczytaniu Ewangelii o błogosławieństwach słowo do zgromadzonych skierował ksiądz rektor. W swoim rozważaniu nawiązał on do słów św. Jana Pawła II, które papież skierował do wiernych na sandomierskich Błoniach. Przypomniał, że błogosławionym o czystym sercu jest ten, który pamięta o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz regularnej spowiedzi. Wskazał, iż ten kto jest blisko Boga nie może nie byś szczęśliwym. Następnie ksiądz proboszcz zawierzył parafię Bożemu Miłosierdziu. Akt ten poprzedzony został śpiewem litanii do św. Jana Pawła II. Po czym wierni podchodząc kolejno adorowali relikwie świętego papieża.

Zwieńczeniem dziękczynienia było przekazanie kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia rodzinom parafii. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, modlitwie różańcowej i błogosławieństwie relikwiami św. Jana Pawła II, wszyscy, trzymając w dłoniach zapalone świecie, udali się przed figurę Papieża, by odśpiewać papieską „Barkę”.

Na zakończenie ksiądz proboszcz podziękował wszystkim przybyłym. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do dzieci i młodzieży, która poprzez modlitwę i śpiew czynnie włączyła się w to radosne dziękczynienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama